טבעות יהלום בירושלים לרוב יכללו יהלום מרכזי. היהלום הוא החומר החזק ביותר בטבע ויש שאומרים שגם היפה ביותר. יהלומים הם משאב מיוחד מאוד ובשל הייחודיות שלהם מחירם נמדד על פי פרמטרים מדודים ומדויקים עליהם נדבר במאמר זה. כמו כן, נסביר גם על טרנדים עיצוביים של טבעות יהלום ואיך משלבים כיום גם יהלומים צבעוניים בתוך טבעות.

מוזמנים לשוחח
מלאו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בהקדם

הפרמטרים החשובים בבחירת יהלומים עבור טבעות יהלום בירושלים

תכשיטי יהלומים וטבעות יהלום בירושלים הם לא דבר זול, עלותם נקבעת על פי מספר פרמטרים אשר מוסכמים בכל העולם. אם אתם מעוניינים לדעת מהם הפרמטרים של היהלומים בתכשיט שלכם, תוכלו לבקש ממוכרי התכשיטים בירושלים את התעודה הגימולוגית של היהלומים. בתעודה זו יצוינו כל המדדים החשובים והם אלו שיקבעו את עלות היהלומים בתכשיט. 

הפרמטר הראשון שעליו מסתכלים ביהלום הוא הניקיון שלו. הניקיון של היהלום מדבר למעשה על כמות הפגמים שיש. ככל שהיהלום הוא ללא פגמים, כך עלותו יקרה יותר. הפרמטר השני מתייחס לליטוש היהלום וחיתוכו. אלו הן שתי פעולות אשר נעשות יחד. תחילה חותכים את היהלום בצורות שונות שמקובלות כמו עיגול, ריבוע, טיפה, לב ועוד ולאחר מכן מלטשים את היהלום על פי החיתוך שנעשה. ליטוש היהלום מאפשר כניסה של קרני אור לתוך החיתוכים השונים וזה מה שיוצר את הנצנוץ המיוחד. פרמטר נוסף הוא צבע היהלום אשר גווניו מחולקים לשתי סקאלות. הסקאלה הראשונה היא סקלת הגוונים הצבעוניים אשר המחירים בה אינם קבועים כיום והסקאלה השניה והשכיחה יותר היא סקלת הצבעים שקוף עד צהוב. ככל שהיהלום שקוף יותר, מחירו יעלה. הפרמטר הרביעי והאחרון שיצויין בתעודה הגימולוגית הוא גודל היהלום. כמובן שיהלום גדול יותר, יעלה יותר. 

עיצובים וטרנדים חדשים עבור טבעות יהלום בירושלים

אז כמו שכבר אמרנו, כל אישה תשמח לקבל טבעת יהלום בירושלים, אך כמובן שיש חשיבות לעיצוב הטבעת והנראות שלה. בחנויות תכשיטים בירושלים ניתן לראות מגוון רחב של עיצובים גם לנשים אשר אוהבות מראה סולידי וגם כאלה שאוהבות את המראה היותר בולט. טבעות יהלום במראה עדין אשר מאוד נפוצות כיום הן הטבעות אשר בהן משובצים יהלומים בינוניים בצפיפות. המראה של הטבעת הזו הוא נוצץ מאוד ובמקביל גם עדין. את אותו סגנון ניתן לקבל במראה יותר בולט כאשר בעיצוב הטבעת יש מספר חישוקים צמודים אשר עליהם משובצים יהלומים קטנים צפופים וכך למעשה נוצר מעין שטיח יהלומים נוצץ במיוחד. את הטבעת הזו ניתן גם לשבץ ביהלומים שחורים שמאוד פופלאריים כיום.

שיבוץ יהלומים צבעוניים בטבעות יהלומים ותכשיטי זהב בירושלים

אחד התכשיטים המפורסמים והמרשימים שבהם משובץ יהלום צבעוני היא טבעת האירוסין של הנסיכה דיאנה אשר מעוטרת ביהלום כחול גדול. יהלום מפורסם זה הביא טרנד שהיה פחות נפוץ אל קדמת הבמה וכיום מעצבים רבים משתמשים בשיבוץ יהלומים צבעוניים בטבעות יהלומים בירושלים. היהלום הצבעוני הנפוץ ביותר הוא היהלום השחור שהפך להיות משובץ בתכשיטים רבים. מחירו נמוך ביחס ליהלומים צבעוניים אחרים והוא מרשים ביופיו. יהלומים צבעוניים נוספים הם היהלומים הכחולים, הירוקים והורודים אשר נחשבים ליהלומים נדירים יותר בגלל אופן היווצרותם בבטן האדמה. בשל נדירותם מחירם יהיה גבוה מאוד ביחס ליהלומים שקופים או יהלומים שחורים.

מוזמנים לשוחח

מלאו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בהקדם

יהלומים בטבעות אירוסין

טבעות אירוסין הן למעשה סוג נוסף של טבעות יהלום בירושלים. טבעות אלו נקנות לצורך הצעת נישואין. חנויות התכשיטים מחזיקות מגוון רחב של עיצובים יפיפיים, עם זאת ניתן כמובן לגשת לצורף בירושלים כדי לקנות טבעות אירוסין בעיצוב אישי שיהיה ייחודי רק עבורכן. טבעת האירוסין הקלאסית היא למעשה טבעת בעלת חישוק חלק ועל גביה משובץ יהלום עגול בדרך כלל. מתוך העיצוב הקלאסי החלו מעצבים להכין דגמים נוספים אשר משלבים יהלומים בצורות שונות. כך לדוגמא ניתן לראות יהומים אשר מעטרים את היהלום המרכזי מסביבו. לעיצוב זה קוראים טבעות אירוסין היילו. תוכלו גם לראות עיטורי יהלומים קטנים לצד היהלום המרכזי ואלו למעשה יהיו טבעות אירוסין אבני צד. אלו הן רק שתי דוגמאות מתוך המגוון הרחב אשר מוצע כיום בחנויות התכשיטים.

מאמרים וטיפים צדוק יהודה