טבעות אירוסין יהלום הן הרבה מעבר לתכשיט מנצנץ שכן יהלומים הם החברים הטובים ביותר של האשה. בתור חברים על – זמניים, חשוב לאמצם ממקום שיודע להעריך את היהלום ש"יהלום" אותך בצורה מושלמת. מקום זה מצוי בעין כרם למרגלות ירושלים ומנוהל על ידי אמן התכשיטים צדוק יהודה, הבקיא בכל שלבי היצירה החל ממדידה מדויקת של אצבע הארוסה,עיצוב תבנית הבסיס אליה יוצקים את הטבעת, ליטוש, שיבוץ היהלומים וניקוי. התוצאה של האהבה המושקעת בתהליך היצירה היא שלל טבעות אירוסין מעוצבות המותאמות בצורה מושלמת לאופייה ויופייה של העונדת.

 

טבעות אירוסין יהלום - איך מזהים יהלום מזויף?

על מנת לזהות האם יהלום הינו אכן יהלום אמיתי ניתן לדרוש אסמכתא המציגה זאת, כמו תע"טבעותודה גמולוגית. זו מדרגת את טיבו של היהלום בטרם שיבוצו. בין הפרטים המצוינים בתעודה מצויים ערכו של היהלום בקראט, מידת ניקיון, חיתוך, ברק, סימטריה, צבע, מימדים ופלורוסנטיות. כמו כן, ניתן להיעזר בשרותיו של איש מקצוע שיעריך עבורכם את שווי התכשיט.

אמצעי נוסף, לאבחון היהלום שברשותכם מתבסס על תכונת הפלורוסנטיות של האבן. פלורוסנטיות מתייחסת למידת הפקת האור ביחס לחשיפה לקרינה, או במילים אחרות, ברק. למשל, זכוכית וקוורץ בעלי אינדקס פלורוסנטיות נמוך כיוון שהברק המוחזר מהם נמוך יחסית ליהלום. לשם בידוק מהיר הניחו את האבן עם על פיסת עיתון עם הפנים כלפי מטה ובדקו עד כמה הדפוס והחריגות של הדיו נעשים ברורים. אם התשובה היא "ברורים מאוד" סימן שהאבן שברשותכם אינה יהלום או שמידת חיתוכו כלל אינה פרופורציונאלית. שיטה נוספת היא פשוט להציץ על הגוונים המוחזרים מהיהלום, אם אלו נוטים יותר לכלל גווני הקשת ופחות לגוונים האפורים, ייתכן ובידכם יהלום באיכות נמוכה או זיוף.

 

יוצרים טבעות אירוסין יהלום ביחד!

טבעת אירוסין עוברת לא מעט שלבים עד שניתנת לארוסה המיועדת. היא מצריכה שיתוף פעולה בין המזמינים ליוצר. שיתוף פעולה מושלם שכזה נוצר מדי יום ביומו בסטודיו של צדוק יהודה, שבראש ובראשונה מקבל אתכם בחיוך, מסייע בבחירת העיצוב ובהתאם למדידות של אצבע הארוסה, מתחיל ליצור.

אחת השיטות הרווחות היא שימוש בתבנית שעווה שעוצבה בה הצורה הכוללת של הטבעת יחד עם התושבות ליהלומים. השעווה המיוחדת מתנדפת בעת חימום בתנור ומותירה חלל בדמות הטבעת. את התבנית שנתקבלה ממלאים בחומר דמוי גבס ובסיועה של משאבת וואקום מוציאים את האוויר מהתבנית, לאחר מכן, מייבשים בתנור, מאדים את השעווה ומתקבלת התבנית המדויקת. אל התבנית, יוצק הצורף את הזהב המותך, ממתינים עד קירור התבנית ושולפים החוצה את הטבעת החדשה. המראה המבריק מתקבל לאחר ליטושים במלטשות וניקוי יסודי. לקינוח, צדוק יהודה משבץ את היהלומים אל התושבות שעוצבו בגוף הטבעת. לאחר השיבוץ המופתי הטבעת עוברת פינישים אחרונים של ניקוי בסטימר להסרת תוצרי לוואי מתהליך היצירה וציפוי רודיום.

 

טבעות אירוסין יהלום – קראט יהלומים:

הסיפור מאחורי מידת הקראט המתנוססת על כל טבעות יהלום נעוצה בתקופות קדומות יותר. תקופות שבהן משקלם של יהלומים ואבני חן נאמד לפי משקלם של חרובים, ומכאן המילה "קראט" שפרושה "חרוב". זרעי החרוב נשתוו לחמישית הגרם. בחלוף השנים שיטת השקילה הזו יצאה מגבולות צפון אמריקה והתפשטה בעולם, ונקבע המידה המוסכמת שבה משקל של קראט 1 שווה 0.2 גרם יהלומים ו-100 נקודות. קראט יהלומים מוגדר באות C (Carat) המבדילה אותה ממידת "קראט" אחרת שנועדה לחישוב דרגת טוהר של סגסוגות זהב ומסומנת באות K. מכיוון שמדובר במחצב נדיר כל גרם מהווה גורם קריטי מבחינת המחיר.

מאמרים וטיפים צדוק יהודה