הנטייה הרווחת בכל הקשור לבחינת מחיריהן של טבעות אירוסין היא שהיהלום עצמו קובע את מחיר ואיכות הטבעת. ובכן, יש בכך הרבה מן האמת אך גורם נוסף הקובע את מחירה של הטבעת הוא צורת השיבוץ ועבודת הצורפות. בסופו של דבר יהלומים הם יהלומים, זהב הוא זהב וכסף הוא כסף, אך עבודת החיבור ביניהם (הנקראת צורפות מלשון צירוף של מספר מתכות ואבני חן) היא אומנות של ממש ומשפיעה על המחיר בצורה משמעותית. כאשר בוחרים טבעות אירוסין לשיבוץ היהלומים על פני הטבעת יש חשיבות רבה גם במראה הטבעת, גם במחירה וגם באיכותה הכללית. נציג לפניכם מספר סוגי טבעות אירוסין בהתייחסות לסוג השיבוץ השונה בכל אחת. לפניכם מאמר עם טעימה קטנה משלל עיצובי טבעות האירוסין שיצרתי

טבעות אירוסין סוליטר

טבעות אירוסין מסוג סוליטר הן הסוג הנפוץ והקלאסי ביותר. כאן עיקר המשקל הוא דווקא על היהלום המרכזי והיחיד המתנוסס במרכזה של הטבעת. החופש שיש כאן לצורף ליצור הוא בעיקר בשילוב המתכות היוצרות את הטבעת, שכן היהלום עצמו משובץ בצורה סטנדרטית. הסיבה לכך שטבעות אלו הן הטבעות הנפוצות ביותר היא מכיוון שזאת שיטת השיבוץ הפשוטה והקלה ביותר, החוסכת בעלויות התשלום לצורף הנובעות מעבודה נוספת על שיבוץ מיוחד של יהלומים או שיבוץ של מספר יהלומים במקום יהלום אחד. עם זאת, לצורף יש חופש רב לבחור את מראה הטבעת מבחינת המתכות ממנה היא תהיה עשויה וגם בעיצובן ובחיבורן. בטבעות אירוסין סוליטר עובי הטבעת לרוב יהיה קטן יותר, מכיוון שאין צורך במשטח רחב לשיבוץ היהלום על פני הטבעת.

טבעות אירוסין משובצות יהלומים

ישנם מספר סוגי שיבוצים מורכבים יותר המשלבים מספר יהלומים קטנים יותר על טבעת אחת ליצירת מראות מיוחדים. סגנון אחד לדוגמא הוא שטיח היהלומים הפורס מספר יהלומים קטנים על פני שטח גדולים יותר יחסית ויוצר מראה נוצץ ומרהיב של שטיח יהלומים. סגנון נוסף הוא "הבלתי נראה" המשלב מספר יהלומים המחוברים ביניהם באמצעות לחץ רב, היוצרים מראה של יהלום אחד גדול. כאשר משלבים מספר יהלומים על טבעת אחת, עבודת הצורפות דורשת מיומנות וניסיון רבים יותר, יצירתיות גבוהה יותר, ויכולת ביצוע גבוהה יותר. כל אלו מעלים באופן טבעי את מחיר הטבעת.

עיצוב בהתאמה אישית

ראיתם טבעת שמצאה חן בעיניכם רק עם שינוי אחד קטן? סבתא שלכם הורישה לכם טבעת ואיבדתם אותה ועכשיו ברצונכם לשחזר אותה? אין בעיה! צורף מנוסה יצליח להפוך את החלום שלכם למציאות וליצור עבורכם טבעת אירוסין משובצת יהלום בהתאמה אישית.

מאמרים וטיפים צדוק יהודה