צורפות היא אחת המלאכות העתיקות שקיימות. צורף בירושלים בעבר היה נחשב לבעל מלאכה אשר עוסק בעיבוד מתכות אצילות כמו זהב וכסף ליצירת תכשיטים וכלים, כיום צורפים נחשבים לאמנים אשר עוסקים בעיצוב תכשיטים ומאחורי כל עיצוב יש אמירה מסוימת, דבר אשר הופך את המקצוע לחלק מתחומי האומנות.

מוזמנים לשוחח
מלאו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בהקדם

מלאכת הצורף העכשווית

צורף בירושלים מתחיל את עבודת העיצוב בתכנון של התכשיט אותו הוא רוצה לעצב. לעיתים אף יצייר אותו או יקבל השראה מתחומים שונים. צורפים רבים לוקחים השראה מן הטבע ויוצרים תכשיטי זהב במראה של חיות מסוימות וצמחים. לאחר שסיים הצורף את התכנון העיצובי, הוא יעבור לשלב הכימי של התהליך בו הוא למעשה מזקק את המתכת ומתיח אותה בעזרת חום עז. אם מדובר במתכת הזהב, הרי שמדובר במתכת רכה. חימום של מתכת זו יאפשר לצורף לעצב את התכשיט, לרקוע עליו ולחרוט בו בעזרת כלים מיוחדים. לאחר שיסיים את הכנת העיצוב של המתכת, יוכל לשבץ אבנים יקרות ויהלומים. 

כמה עולה לעצב תכשיטי זהב בירושלים אצל צורף?

חנויות התכשיטים בירושלים כיום מחזיקות עיצובים אשר עוצבו בידי מעצבים ורובם נעשו בעזרת מכונות משוכללות. עבודת הצורף בשונה מתכשיטים אלו, היא עבודת יד אשר עוברת תהליך אומנותי, עדין ויותר ארוך. לרוב, עיצוב תכשיטים אצל צורף בירושלים יעלו יותר מקניית תכשיטים בחנות התכשיטים. האלמנט של עבודת היד הופכת את התכשיט ליוקרתי יותר. על מנת להפוך את המחיר לנמוך יותר, יציע לכם הצורף להמיר תכשיטים קיימים בתכשיט חדש. כלומר, תוכלו להביא אליו תכשיט זהב שאינכם עונדים עוד וכחלק מן התשלום בעבור העבודה, הוא ישתמש בחלק מן החומר של התכשיט שהבאתם. זהו דבר מאוד מקובל כיום בענף הצורפות. מעבר למחיר עיצוב התכשיט, כמובן שיכנסו אלמנטים נוספים כמו משקל הזהב ועלות האבנים או היהלומים אם שובצו.

האם צורף יכול לעצב כל תכשיט?

לכל צורף בירושלים יש כמובן את הסגנון העיצובי שלו וליין התכשיטים שאיתו הוא מזוהה. יש צורפים מיומנים שעובדים כבר שנים בתחום ויש להם את הידע המקצועי לעצב כמעט כל תכשיט, אך לא כל צורף יהיה מוכן להכין עבורכם כל עיצוב. כמו כן, יש צורפים אשר דוגלים בעבודת יד בלבד ועל כן לא יוכלו להכין עבורכם תכשיטים אשר מצריכים חיתוך לייזר במכונה. לפני שאתם ניגשים לצורף או לחנות תכשיטי זהב בירושלים, הגדירו את התכשיט שאתם מעוניינים בו ועיצובו. רק לאחר שתבינו בדיוק מה אתם מחפשים תוכלו לדעת האם כדאי לכם לפנות לצורף או לעיצוב תכשיטים בירושלים אשר נעשה בחנויות. 

מוזמנים לשוחח

מלאו את פרטיכם וניצור עמכם קשר בהקדם

טבעות אירוסין בעיצוב אישי אצל צורף

חלק מהגברים יקנו טבעת אירוסין בחנות תכשיטים בירושלים עבור הצעת הנישואין אשר נעשית בהפתעה, אך יש זוגות שהצעת הנישואין נעשית יחד ללא גורם ההפתעה ואז יש אפשרות שבה הכלה המיועדת יכולה לבחור את טבעת החלומות שלה. נשים שאוהבות עיצובים מיוחדים לעיתים ירצו לעצב את הטבעת שלהן, נשים אלו בהחלט יכולות לפנות לצורף אשר מציע שירותים של טבעות אירוסין בעיצוב אישי. כחלק מן התהליך הן יהיו שותפות במחשבה היצירתית ואף יכינו יחד עם הצורף סקיצה של הטבעת. חשוב לציין כי טבעות אירוסין הן למעשה טבעות יהלום בירושלים וכחלק מהחשיבה על העיצוב תצטרכו גם לחשוב על היהלום שתשבצו בטבעת.

טבעות נישואין בעיצוב אישי אצל צורף

בשונה מטבעת האירוסין אשר משלבת יהלומים, פה אנו למעשה עוסקים בעיצוב של מתכת הזהב או הכסף. עיצוב תכשיטי זהב בירושלים ובפרט טבעות נישואין נעשות אף הן בתכנון עיצובי קודם. יש נשים שאוהבות טבעות נישואין עבות ויש כאלה שיעדיפו אותן במראה בינוני או דק. בכל מקרה בכל סוגי הטבעות ניתן ליצור עיצוב מיוחד הכולל חריטות על האזור החיצוני של הטבעת והאזור הפנימי חייב להישאר חלק על פי ההלכה. 

לסיכום, עיצוב תכשיטים אצל צורף בירושלים יכול להיות חוויה יוצאת דופן. זהו תהליך מרתק שמתחיל בחשיבה יצירתית על עיצוב הטבעת ומסתיים בתכשיט לכל דבר ועניין. יצירת תכשיטים אצל צורף בירושלים יאפשר לכם לקבל תכשיטים מיוחדים שהעיצוב שלהם כנראה לא קיים אצל אף אחת ולכן יש כאן ייחודיות רבה. זהו תהליך שמתאים למי שלא מצאה עדיין את העיצובים המתאימים לה בחנויות.

מאמרים וטיפים צדוק יהודה