טבעת אירוסין – היהלום שבכתר

בטבעת אירוסין, להבדיל מטבעת נישואין, ניתן לשבץ אבנים, ולפי מיטב המסורת ניתן לשבץ את "חבריה הטובים ביותר של האשה"- היהלומים. המפנה שחל בעולם הטבעות נתן אישור גם לגברים לענוד טבעות אירוסין אך אלו נטולות יהלומים או בעלות יהלומים מיניאטוריים, בעלי ליטוש המונע מהם לנצנץ ולבלוט יתר על המידה. בין אם מדובר בטבעת טרנדית או קלאסית, שיבוצו של היהלום כמו גם ליטושו חייבים להיעשות בדיוק המרבי ובמיומנות מושלמת, שכן כל סטייה בשיבוץ או ליטוש לקוי מורידים באופן משמעותי מערכה ומחירה של הטבעת. קרא מאמר המדבר על ההבדלים בין טבעת אירוסין לטבעת נישואין

  • הבנה כיצד השיבוצים צריכים להראות תסייע לכם להימנע מקניית טבעת ששווייה פחות בהרבה מזה שבפועל שילמתם. סגנונות השיבוץ הידועים המצויים :
  • "שיבוץ שיניים", שיבוץ בעל שיני קיבוע המייצבות ומחזיקות את היהלום.
  • "שיבוץ סוליטר", שיבוץ קלאסי של יהלום בודד ודומיננטי במרכז הטבעת.
  • "שיבוץ בכוס", שיבוץ יהלומים בצורה מופתית בתוך שקע עמוק במתכת.
  • ה-"פאווה" או "שטיח היהלומים". השיטה האופנתית, המקצועית והיוקרתית לשיבוץ יהלומים המבוססת על שיבוץ אבנים קטנות בצפיפות רבה עד קבלת משטח יהלומים רציף.

טבעת אירוסין- התאמה מושלמת!

צדוק יהודה מתאים את הטבעת לאופי והיופי של העונדים אך אם ברצונכם להגיע לסטודיו עם מידת אצבע מוכנה מראש תמיד תוכלו לעשות זאת, בין אם טבעות אירוסין או טבעות נישואין, היא זו שאתם מחפשים. התאמתה של הטבעת מבוססת על רוחבה, רוחב המחושב באמצעות מוט מידה, כאשר תוצאת המדידה משוקללת עם תוצאתו של מדיד האצבעות.אך כשהתכנוןכולל את הטבעת כחלק מהצעת נישואין או מתנת יום הולדת מפתיעה, הרי שהגעה למדידה מקדימה הינה דבר בעייתי המצריך תחכום כדי להוציא את ההפתעה לפועל. אחד הטיפים הידידותיים היא פשוט להביא את אחת הטבעות שעונדת בת הזוג על הקמיצה או למדוד את הקוטר הפנימי של טבעת זו במ"מ מקצה אחד לשני.

שנייה לפני שרוכשים טבעת אירוסין

אם הנכם חפצים בטבעת אירוסין יחידה במינה שאפילו תשתלב בהרמוניה עם טבעת נישואין, הרי שיש צורך בזמן לשם הפקתה. לכן, מוטב כי תבצעו את הזמנת הטבעת לפחות מספר שבועות מראש, בצורה זו תבטיחו כי הגימור המבריק, המנצנץ או המט ישתלב מצוין עם הריקועים והשיבוצים. השקעת הזמן והמשאבים הנחוצים ליצירת טבעת החלומות שלכם הינה הכרחית במיוחד כשמדובר בהוצאה חד פעמית שתלווה אתכם לאורך חיים שלמים ואינכם רוצים להסתפק בפחות מהטוב ביותר. ודאו כי הטבעת אכן עונה על הטעמים שלכם והאם הטרנדים החדשניים או המראה הקלאסי הוא זה המאפיין את טעמכם, שכן בין טבעת אירוסין סוליטר קלאסית לבין טבעת בסגנון פאווה חוצים לפחות מספר דורות.

עיצובה של טבעת אירוסין מצריך מיומנות, עמידה בסטנדרטים גבוהים במיוחד, והכי חשוב, אהבה.

ברחבי הארץ ניתן לראות אינספור חנויות לממכר תכשיטים המציגות את עבודותיהם של מיטב המעצבים, אך המסחריות "גנבה" את ההצגה ואת המראה האינדיבידואלי המותאם לאופיו של כל לקוח. אחד ממעצבי התכשיטים שבאמת רואה אתכם, הלקוחות העתידיים, ואינו נח עד ההתאמה המושלמת ביניכם לטבעת החלומית, הוא צדוק יהודה. 20 שנות יצירה ולימודי גמולוגיה לבד אינם מספיקים כדי לתאר את יופיין של טבעות האירוסין ואיכות חומרי הגלם מהן נוצרו. כשחושבים על טבעת יהלום העונה לשם "נהר לבן" או "משי לבן" ניתן רק לשער איזו מלאכת מחשבת ומיומנות מושקעת בכל טבעת וטבעת. טבעות אירוסין, טבעות נישואין או כל טבעת אחרת עוברת התאמה מושלמת לאופי, ליופי ולתקציב, דבר ההופך את הפינה המקסימה בעין כרם לאטרקטיבית במיוחד.

מאמרים וטיפים צדוק יהודה