בין אם מדובר במתנה לאירוע מיוחד ובין אם למטרת פינוק עצמי, תכשיטי זהב נחשבים לנחשקים כבר מימי קדם והם טומנים בחובם יתרונות רבים. לכן על מנת לרכוש תכשיט אשר ילווה אותנו לאורך שנים, מוטב להיעזר בטיפים הבאים.

 

מבין כל התכשיטים שקיימים אין ספק כי תכשיטי זהב הנם הכי נחשקים. מדובר במתכת יקרה אשר שומרת על ערכה לאורך השנים, מתנה עמידה שנשארת לנצח ולא מאבדת מיוקרתה ולכן נחשבת להשקעה בטוחה. אולם היות ואופנות כן נוטות להשתנות ובכל זאת, אי אפשר להתעלם שמחירם של תכשיטי זהב יקר יותר ביחס לתכשיטים אחרים, אנו צריכים להשקיע את כספינו בחוכמה על מנת ליהנות מתמורה מלאה ומתכשיט שילווה אותנו נאמנה.

ראשית כל: יש להחליט על סוג התכשיט

השלב הראשון ברכישת תכשיט זהב הוא להבין איזה תכשיט אנו מעוניינים לקנות. ישנם סוגים שונים של תכשיטים מהם ניתן לבחור לרבות, שרשראות, צמידים, עגילים וטבעות. וכמובן שבכל קטגוריה בנפרד יש אינספור דגמים ודוגמאות. לכן קודם כל יש לבחור את סוג התכשיט המועדף ומשם להמשיך. כדי לעשות זאת יש צורך במעט שיעורי בית ובסקירה מקיפה של הדגמים הקיימים. בדרך זו ניתן יהיה לבחור בקלות יתרה תכשיט שאוהבים ומתחברים אליו בהתאם לטעם ולסגנון האישי.

איפה הכי כדאי לקנות תכשיטי זהב?

איפה קונים זו שאלת השאלות במיוחד כאשר קיימות כל כך הרבה אפשרויות. חנויות של תכשיטי זהב לא חסרות וכולן כאחת מציעות שפע של דגמים מכל סוג. אולם כיום עומדת לרשותכם אפשרות שלא הייתה קיימת עד לפני כמה שנים והיא רכישה מקוונת. ישנן חנויות רבות ברחבי הרשת אשר מאפשרות רכישת תכשיטי זהב לילדות, נערות ונשים און ליין, כך שבאפשרותכם לאתר כל סוג של תכשיט בנוחות הביתית, בזמנכם הפנוי ועל ידי הקלקת מקש.

היכרות עם טוהר הזהב

מי שמבין בתכשיטים יודע שזהב טהור בצורתו הגולמית ובעגה המקצועית: זהב 24 קראט, אינו אידיאלי לייצור תכשיטים היות והוא רך מדי ונוטה להינזק ולהיסדק. לכן יש לערבב את הזהב עם מתכות אחרות, מה שיוצר דרגות קושי שונות ומשפיע על מידת הטוהר שלו. תשמחו לגלות שכיום באפשרותכם למצוא בקלות תכשיטי זהב אמיתי 14K לילדות, לנשים ולנערות גם בחנויות און ליין, לזכות לאחריות ולמשלוח עד הבית וליהנות ממתנה שתישאר עמכם לתמיד.

הידעת? לזהב ישנם צבעים שונים

דבר נוסף אותו יש לשקול הוא צבע הזהב. בדרך כלל הזהב מגיע בגוונים של צהוב, ורוד ולבן אולם ישנם גם גוונים נדירים כמו למשל זהב ירוק. למרות שהצבע של זהב בצורתו הטבעית הוא זהוב מומלץ שלא למהר להסיק כי כל תכשיט זהב צהוב יהיה טהור, תמיד חשוב לבדוק את הנושא לפני שקונים. צבעי הזהב האחרים מתאפשרים בשל ערבוב עם מתכות אחרות, כך זהב ורוד מעורבב עם נחושת, זהב לבן נוצר על ידי ערבוב עם פלדיום או ניקל וזהב ירוק מעורבב לרוב עם כסף.

ובשורה התחתונה: המחיר

אז נכון תכשיטי זהב הם השקעה, אולם בל נשכח שמדובר בתחום תחרותי, במיוחד מאז שחנויות און ליין נכנסו לתמונה ומציעות מחירים אטרקטיביים. לכן אין זה כבר כל כך נדיר למצוא תכשיטי זהב אמיתי איכותיים במחירים משתלמים. יש לציין כי ככל שהקראט יורד כך גם המחיר ולכן יש להחליט מבעוד מועד מה מידת הטוהר של התכשיט אותו ברצונכם לרכוש. רק כדי לסבר את האוזן ולהבין את המשמעות: בתכשיט 18 קראט יהיו 75% אחוזי זהב בעוד שבתכשיט של 12 קראט יהיו 50% ומכאן נובעיםההבדלים.

לקטלוג המלא של תכשיטי זהב ויהלומים 

מאמרים וטיפים צדוק יהודה